Telliskivi perearstikeskus

Uudised

2018. aastal muutub töövõimetuslehe info edastamine kiiremaks –

arsti poolt avatud töövõimetuslehte näevad haigekassa, tööandja ja inimene alates esimesest päevast. Tänu uuendusele saab tööandja koheselt info inimese töölt puudumise ja töövabastuse pikkuse kohta. Samuti näeb töötaja ise talle avatud töövõimetuslehti ja arstid näevad inimesele väljastatud töövõimetuslehti ning nende väljastamise põhjust.

Samuti (KKK nr 6) ei saa perearst avada töövõimetuslehte/hoolduslehte nädalavahetusel, kui  haigestumine/ trauma on tervishoiuteenuse osutaja juures fikseerimata. Nädalavahetusel võib pöörduda  haigla valvetuppa, kiirabisse, erakliinikusse, saamaks haigestumist tõendav dokument. Dokument tuleb edastada perearstile 2 tööpäeva jooksul pärast väljastamist. 

TERVISEMURE KORRAL ON PATSIENDI ESIMESEKS KONTAKTIKS JA NÕUSTAJAKS PEREARST
Tervisemure puhul pöördu alati esmalt oma perearsti poole, töövälisel ajal küsi nõu helistades perearsti infotelefonile 1220.
Perearst hindab inimese terviseprobleemi ning kas aitab teda ise, konsulteerib vajadusel eriarstiga või saadab patsiendi eriarsti vastuvõtule. Sageli on terviseprobleem lahendatav ka ilma eriarsti vastuvõtuta. Selleks saab perearst täna kiirelt ja mugavalt konsulteerida eriarstiga läbi e-konsultatsiooni.
MIS ON E-KONSULTATSIOON?
E-konsultatsiooni abil saab perearst nõu pidada eriarstiga, kas jätkata patsiendi ravi ise või suunata ta eriarstile. Eriarst vaatab perearsti poolt kirja pandud küsimuse koos lisatud uuringumaterjaliga läbi. Eriarstil on kaks võimalust: ta kas annab perearstile soovituse ravi jätkamiseks või vajadusel kutsub patsiendi ise oma vastuvõtule. Perearst teavitab alati patsienti, kui ta küsib eriarstilt e-konsultatsiooni ja palub sellega seoses patsiendi kontakttelefoni, mis märgitakse saatekirjale.
NB! Alati on oluline anda perearstile õige telefoni number. E-konsultatsiooni järel vajadusel vastuvõtule kutsumiseks võtab eriarst patsiendiga ühendust üldjuhul nelja (maksimum kuue) tööpäeva jooksul peale seda, kui ta on perearstilt info saanud. Kui number on vale või kui patsient telefonile ei vasta, ei saa teda eriarsti vastuvõtule registreerida.
PABERSAATEKIRJAD ASENDUVAD DIGISAATEKIRJADEGA
Digisaatekiri on tervise infosüsteemi kaudu eriarstile edastatav saatekiri. See annab kindluse, et saatekiri ei kao ära ega unune koju ja patsient saab paljudest võimalikest eriarstiabi tervishoiuteenustest just talle vajaliku. Endale väljastatud digisaatekirju näeb inimene riiklikus patsiendiportaalis digilugu.ee
Kui perearsti hinnangul on vaja patsient edasi suunata eriarsti vastuvõtule, väljastab ta digisaatekirja, mis on vajalik eriarsti aja broneerimiseks (va erialadel, kus saatekiri ei ole nõutav: silmahaigused, psühhiaatria, günekoloogia ning naha- ja suguhaigused). Juba täna küsib enamik haiglaid eriarsti vastuvõtule aja broneerimiseks patsiendilt digisaatekirja, mida saavad väljastada kõik perearstid jm arstid.
Digisaatekirja väljastamisel annab perearst patsiendile kaasa ka soovitused eriarsti aja broneerimiseks. Soovi korral prindib perearst patsiendile digisaatekirja koopia välja. Perearst võib saatekirjale märkida ka asutuse, kuhu ta patsiendi suunab. Patsiendil on võimalik väljastatud saatekirjaga minna ka mõne teise tervishoiuteenuse osutaja juurde aga on oluline tähele panna, et ühe saatekirja alusel saab broneerida ainult ühe eriarsti aja.
Kui patsient soovib eriarsti aega broneerida, on tal täna kolm võimalust – helistada eriarstiabi teenuse osutaja registratuuri, broneerida aeg teenuse osutaja kodulehel või minna registratuuri kohale. Kõigil kolmel juhul küsitakse kõigepealt patsiendi isikukoodi ja vaadatakse selle alusel tervise infosüsteemist patsiendile väljastatud digisaatekirja.
Kui saatekirja nõudega eriarsti vastuvõtule aega broneerides patsiendil saatekirja ei ole, on haiglal või kliinikul õigus broneerida talle ainult tasuline eriarsti vastuvõtu aeg. Teisisõnu tuleb arvestada, et haigekassa ilma saatekirjata arsti visiidi kulusid ei hüvita ning patsient peab visiidi ja võimalike lisauuringute eest ise tasuma

 


 

 Uuest aastast jõustusid muudatused nakkushaiguste tervisekontrollis

Alanud aastast jõustusid muudatused nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduses, mis reguleerivad töötaja, tööandja ja ettevõtja tervisekontrolli nakkushaiguste suhtes.

Ühe olulisema muudatusena kaob sellest aastast tööandjatel kohustus saata töötaja töötamise ajal korrapärasesse tervisekontrolli nakkushaiguste suhtes, sealhulgas iga kahe aasta järel kopsude röntgenuuringule. Arvestades, et töötaja võib nakatuda ning haigestuda nakkushaigusesse mis tahes ajahetkel, ei ole võimalik määrata tõenduspõhist ajaperioodi, mille jooksul on töötajate regulaarne tervisekontroll nakkushaiguste suhtes otstarbekas ja vajalik.

Lisainfo : Terviseamet


 

Mootorsõidukijuhi tervisetõendi vormistamine

Mis on tervisetõend?

Tervisetõend on dokument, mis tõendab tervisetõendi taotleja terviseseisundi vastavust soovitud kasutusala(de) tervisenõuetele.

Täpsem info siit

 

Juhul kui ei ole võimalik tervisedeklaratsiooni digitaalselt täita tuleb see täita paberil:

tervisedeklarastioon: eesti keeles , vene keeles , inglise keeles

Mootorsõidukijuhi tervisetõendi vormistamiseks on vajalik panna vastuvõtuaeg pereõe juurde. 

 

TÄHELEPANU ! TÕEND ON TASULINE. 

 

Meil töötab massöör Toomas Juhanson

 KLASSIKALINE- ehk ÜLDMASSAAŽ  30min 15€, 60min 30€, 90min 45€


Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Seda tehakse nii õliga kui ka kuivalt. Vastavalt kliendi soovile ja vajadustele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka lokaalselt. Klassikaline massaaž aktiviseerib eelkõige vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasvalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral. 

KUPUMASSAAž  30min 15€, 60min 30€

Kupupanekut on  raviks kasutatud sajandeid. Tänapäevaks  on välja arenenud  kupumassaaž. Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. Selleks kasutatakse erineva suurusega kummist või muust materjalist kuppe. Masseeriv efekt saavutatakse kupu abil tekitatava vaakumiga. Kupumassaaž kiirendab lümfi- ja vereringet, tekitades kauakestva hüpereemia ning on väga sobilik külmetushaiguste, krooniliste liigesprobleemide ja tselluliidi raviks.
 
LÜMFIMASSAAž 30min 15€, 60min 30€, 90min 45€

Massaaž on kuivalt teostatav leebe massaaž paljale kehale lümfiringe stimuleerimiseks. Suurt tähelepanu pööratakse kehapiirkondadele, kus paiknevad lümfisõlmede grupid. Lümfimassaaž aitab vähendada turseid, väljutada organismist jääkaineid ja tõsta immuunsust. See ravimassaaž on eriti vajalik peale operatsiooni, mille käigus on eemaldatud osa lümfisõlmi ning traumade järgselt tursete ärahoidmiseks ja alandamiseks.
 
LÜMFITERAAPIA 60min 30€, 90min 45€ (lisanduvad võivad veel sidemete, survesukkade jms hinnad).

Lümfiteraapiat kasutatakse järelravina vähijuhtudel, kui lõikus või kiiritusravi on vigastanud lümfinäärmeid ja -teid. Sel puhul aitab ravi suunata lümfi veel kasutamiskõlblikesse kanalitesse ja vähendab piirkonna mõjusfääris oleva jäseme paistetust. 
Lümfiraviga saab vaigistada ka osteoporoosi, vereringehäireid ja teisi vanema ea vaevustest tingitud valusid ning on abiks ka ülekaalulistele. 
 
MEEMASSAAŽ  60-90 min, 35-50€

Mesi on tuntud kui efektiivne naha noorendaja ja pehmendaja. 
Meemassaaži kasutatakse organismi toonuse tõstmiseks ja tervise tugevdamiseks. Meemassaaž aitab tõhusalt võidelda ainevahetushäirete ja tselluliidiga, alandada kaalu ning puhastada nahapoore, aitab ergutada lümfiringet, vereringet naha aluskihtides ja lihastes. Mõjub hästi lõtvunud ja vananevale nahale, seda toniseerides ning trimmides. Meemassaaži puhul tasub teada, et protseduur võib olla valus, mistõttu ei ole üldse soovitav keha karvastele piirkondadele. Meemassaaži tehakse seljale või tervele kehale. Peale massaaži on soovitav juua tavalisemast rohkem vett või teed.
 
SPORDIMASSAAž  30min 15€, 60min 30€, 90min 45€

Spordimassaaž on treeningsüsteemi koostisosa ja seda rakendatakse sportlase füüsise täiustamise eesmärgil. Massaaž on efektiivne nii võistlusteks ettevalmistumisel kui ka väsimusega võitlemiseks. Spordimassaaž kujutab endast spetsiaalsete võtete kompleksi, mis tõstavad sportlikku töövõimet, valmistavad sportlast ette kestvaks aktiivseks lihastööks ja kiirendavad taastumisprotsesse.
 
TSELLULIIDIMASSAAž 30min 15€, 60min 30€, 90min 45€
Probleemsete piirkondade masseerimiseks kasutades erinevaid vahendeid: eeterlikke õlisid, spetsiaalseid tselluliidikreeme, looduslikke tselluliidivähendajaid: mesi, kummikupud jms 
 
Massaaži vastunäidustused:
Pahaloomulised kasvajad, traumad, põletikulised haigused, südame-, neeru- ja maksapuudulikkus, liiga madal või kõrge vererõhk, nakkushaigused, märjad nahahaigused, kilpnäärmehaigused, rasedus, mädanikud, diabeet, psüühikahäired. 
 
KINESIOTEIPIMINE alates 5€

Kinesioloogia (kinesis – liikumine, logos – õpetus) on teadus, mis uurib inimese motoorikat st. liigutustegevuse- ja kehahoiaku mehhanisme.
Kinesioloogilise teipimise –„ kinesiotaping“ -  meetod on välja arendatud Jaapanis, 1978-ndal aastal Dr. Kenzo Kase poolt ning selle eesmärgiks on toetada kehaomaseid tervenemisprotsesse spetsiaalse materjaliga lihase või liigese teipimise abil vastava teibi pealepanemise tehnikate kaudu. Eestisse jõudis nimetatud meetod alates 2006-ndast aastast.
Kinesioloogilise teipimise meetodi abil saab koheselt vähendada või kaotada turseid, valu lihastes ja liigestes või soodustada nende õiget asendit ning füsioloogilist liikumist.
 
Registreeru meie registratuuri telefonil 6405540 või üldmeilil merekiviarstid@merekiviarstid.ee