Mida teha, kui …

Mida teha kui perearstikeskus on suletud?

  • 1220 – perearsti nõuandetelefon (välismaalt helistades +372 630 4107). Telefonis jagatakse eesti ja vene keeles nõuandeid lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaabiks ning vajadusel infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes. Helistamisel ei tuvastata helistaja isikut, helistada ja nõu küsida võivad ka ravikindlustuseta inimesed. 1220 on lauatelefonilt helistades esimesed 5 minutit helistajale tasuta, edasi kehtib kohaliku kõne hind. Mobiiltelefonilt ja välismaalt helistades kehtib kohe helistamise algusest paketipõhine telefoniminuti hind.
  • 1599 – lastehaigla tasuline nõuandetelefon, iga päev 8.00 – 24.00
  • 12252 – ämmaemanda tasuline nõuandetelefon
  • Kiirabi saab vajadusel kutsuda numbrilt 112. Enne abi saamist selgita välja kas ja millist abi vajad. Helistades telefonile 112 püüa võimalikult rahulikult selgitada juhtunut vastates dispetšeri küsimustele – mis juhtus, kus kannatanu asub, kas kannatanu on teadvusel ja hingab, kas keegi kohalolijatest on võimeline abi osutama. Ära katkesta kõnet enne kui dispetšer on selleks loa andnud. Peale kiirabi koduvisiiti pöördu ise järgmisel päeval oma perearstikeskuse poole. Perearstikeskus töötab reeglina tööpäevadel ja tööajal. Õhtusel ajal ja nädalavahetustel tuleb kiire abi saamiseks pöörduda haiglate valvetubadesse.
  • Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakond Ravi 18
  • Lääne-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakond Paldiski mnt 68
  • Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond Sütiste tee 19, Tallinn
  • PERH Psühhiaatriakliinik valvetuba Paldiski mnt. 56, Tallinn
  • Wismari Haigla valvetuba Wismari 15, Tallinn
  • Tallinna Lastehaigla erakorralise meditsiini osakond Tervise 27, Tallinn

Kas pean pöörduma perearstikeskusesse või EMOsse?

Millal jätta laps lasteaiast koju?

Mida teha, kui soovid taotleda juhiloa tervisetõendit?

Alates 1.04.2015 väljastatakse ainult digitaalseid tervisetõendeid, mille taotlemiseks on vajalik eelnevalt täita tervisedeklaratsioon. Tervisetõendit saab taotleda ja tervisedeklaratsiooni täita patsiendiportaalis www.terviseportaal.ee. Selleks peab taotlejal olema ID-kaart, ID-kaardi lugeja ning PIN1 ja PIN2 kood. Ilma tervisedeklaratsioonita tervisetõendit väljastada ei saa. Juhilubade tervisetõendi vormistamiseks broneerige vastuvõtuaeg pereõele läbi telefoni kontakti. Juhiloa tervisetõend on tasuline. Täpsem info hinnakirja juures.

Mida teha, kui lapsel on vaja tõendit?

Puudumistõendeid perearstid ei väljasta Põhikooli- ja Gümnaasiumiseaduse § 36 alusel. Puudumistõendeid väljastavad lapsevanemad.

Laagritesse (laste-, spordi-, puhke- vm laagritesse) tervisetõendeid ei väljastata. Vastavalt sotsiaalministri määrusele “Tervisekaitsenõuded noorte püsilaagritele” teavitab laagri juhatajat lapse tervisehäiretest ja vajalikest eritingimustest lapsevanem.

Merekivi Perearstid

Tegevusluba L03387

Avamisajad

Esmaspäev 10:00 – 18:00
Teisipäevast reedeni 8.30 – 16.30